Brno - Český Krumlov - Holašovice - Kroměříž - Kutná Hora

Lednicko-valtický areál - Litomyšl - Olomouc - Praha - Telč - Třebíč - Žďár nad Sázavou

Památky UNESCO, Karlštejn, Křivoklát, Kutná Hora, Český Krumlov, Holašovice, Telč a Třebíč, Lednice a Valtice, Brno, Olomouc, Kroměříž. Praha, Pražský hrad -Hradčany, Staré Město, Nové Město, Židovské muzeum, Muzeum F.Kafky, Malá Strana, Vyšehrad, architektura a architektonické styly. Krkonoše, Jizerské hory a Liberec

Turistický průvodce Prahou Česká republika a UNESCO Německy mluvící země

 

Turistický průvodce Prahou

Navštivte zlatou matičku Prahu - centrum je zapsáno na seznamu památek UNESCO

Čeká Vás 6 historických měst - Pražský hrad Hradčany, Staré Město, Nové Město, bývalé Židovské Město, Malá Strana a Vyšehrad, kde všude lze najít šlechtické paláce, barokní zahrady, dále Karlův most, orloj, lanovou dráhu, ale také útulné hospůdky, večer Laternu magiku, scény černého divadla, jazz, nebo živou hudbu v restauraci či na lodi.
Obklopí Vás staletá architektura, dějiny královského a císařského města, koncertní hudba,sportovní utkání, současný život ... vše Vám může přiblížit a vysvětlit průvodkyně PhDr. Lenka Mandová.

Cena v Praze:
1 až 2 osoby ... 350 Kč / hodinu (v délce tříhodinové vycházky)
3 až 4 osoby ... 450 Kč / hodinu
skupina do 10 osob ... 550 Kč / hodinu (4. a další hodina o Kč 50 méně, tzn. 600, 500, 400, 300 Kč)
skupina nad 10 osob ... 650 Kč / hodinu

Vedle obvyklých prohlídek Šest pražských historických měst, dva hrady, jedno ghetto a jeden středověký most pod patronací UNESCO, můžete také vidět moji speciální nabídku míst s tématy:

Pražský hrad ... více. Barokní zahrady, kláštery, ... více. pamětihodnosti na Starém Městě ... více. Židovské památky ... více. Karel IV. a Nové Město ... více. přemyslovský hrad Vyšehrad ... více. Praha a F.Kafka ... více. Čeští spisovatelé ... více. Praha hudební ... více. Alchymie, astronomie ... více. Architektonické styly ... více. Emancipace žen ... více. příroda v Praze ... více. Praha a T.G.Masaryk ... více.

To nejlepší z Prahy naleznete na další stránce.

 

Česká republika a UNESCO

Mezi oblíbené mimopražské programy patří návštěva dalších památek pod patronací UNESCO - Kutná Hora, Český Krumlov, Holašovice, Litomyšl, Žďár nad Sázavou, Telč, Třebíč, Brno, Olomouc a Kroměříž.

 

Německy mluvící země

Jako zkušená a kvalifikovaná průvodkyně nabízím také průvodcovské služby do německy hovořích zemí - do Německa včetně Berlína, Rakouska, Švýcarska, ale i do Polska, Maďarska s Budapeští, severní Itálie.
Jako středoškolská profesorka němčiny se perfektně domluvím, jako promovaná historička přiblížím laikům i znalcům nejen dějiny, ale i vztah lokality k českým zemím.
Průvodcuji i interiéry kostelů, zámků (Schönbrunn), zmiňuji osobnosti, geografii, ekonomii, zvyky apod.
Jsem fyzicky zdatná a ráda sjezduji. Doprovázím i lyžařské skupiny do Alp.

PhDr. Lenka Mandová
Čechova 210, 250 82 Úvaly, Česká republika
Tel. 281981580, GSM 602864749
E-mail mandova@centrum.cz
www.reiseleiterin.eu